základní a střední školy

Bubnování je ideální prostředek ke stmelování kolektivů, ať už se jde o jednu třídu, dvě spojené třídy, jeden celý stupeň, kombinaci tříd z prvního a druhého stupně (prvňáci + deváťáci), zapojování rodičů, pedagogů…

Jedna lekce trvá obvykle jednu školní hodinu, což je dostatečný čas pro to, aby se žáci uvolnili a odreagovali.

Pod citlivým vedením zaniká zavedené rozdělení rolí (méně průbojní žáci dostanou prostor pro svobodné vyjádření, naopak ti průbojnější musí držet rytmus s ostatními) a zároveň vzniká prostředí nové, které otevírá nový prostor.

Drum Circle je rovněž živou pohybovou aktivitou, takže se žáci vrací do svých lavic uvolnění a jsou schopni se na několik dalších hodin plně soustředit. Pravidelné bubnování ve školách má dlouhodobě pozitivní vliv na soustředěnost žáků v průběhu hodin a na jejich umírněnost během přestávek.

Díky své schopnosti stmelovat kolektiv pomáhá Drum Circle ve školách potlačovat negativní důsledky rozdílů mezi žáky. Žáci tak mají k sobě navzájem, ale také ke svým kantorům, kteří jsou do bubnování rovněž zapojeni, o trochu blíže.

Drum Circle je mimo jiné i fyzická aktivita, při které dochází k propojování hemisfér, redukci stresu a má prokazatelně kladný vliv na jemnou a hrubou motoriku.

Bubnování se středoškoláky

letáček ke stažení